Brigády v Kanadě

Brigády v Kanadě, brigády v Kanadě


Kanada (brigády v Kanadě) (Canada, vyslovuj [ˈkʰænədə] v angličtině a [kanada] ve francouzštině) (brigády v Kanadě) je rozlohou druhá největší země světa, rozkládající se (brigády v Kanadě) v severní části Severní Ameriky. Hraničí se Severním ledovým oceánem (sever), Atlantikem (východ), USA (jih a severozápad) a Tichým oceánem (západ).
Kanada vznikla na území osídleném Indiány a Eskymáky jako unie britských zámořských teritorií (brigády v Kanadě) a kolonií, z nichž některé byly předtím součástí francouzské koloniální říše. Nezávislost na Velké Británii získala mírovou cestou Zákonem (brigády v Kanadě) o Britské Severní Americe (anglicky British North America Act) z roku 1867 a Canada Actem v roce 1982.
Kanada je federací deseti (brigády v Kanadě) provincií a tří spolkových teritorií, parlamentní konstituční monarchií. Sama sebe definuje jako zemi dvoujazyčnou (oficiální (brigády v Kanadě) jazyky jsou angličtina a francouzština) a multikulturní. Z průmyslového hlediska jde o technicky vyspělou zemi (brigády v Kanadě) disponující rozsáhlými přírodními a nerostnými zdroji. Země má úzké politické a ekonomické vztahy s USA, s níž má dlouhou vojensky nestřeženou hranici. (brigády v Kanadě) Jediným dalším státem, u něhož lze smysluplně mluvit o hranici s Kanadou, je Dánsko, od jehož závislého území – Grónska – oddělují (brigády v Kanadě) kanadské arktické ostrovy jen úzké průlivy.

Reklamní sdělení
Překladatelská agentura
Překladatel
Překladatel
Překladatelské služby
Překladatelská agentura
Překladatelská agentura
Překladatel
Překladatel
Překladatelské služby
Překladatelská agentura

Menu


Zpátky na:
Práce v zahraničí