Práce v Londýně

Práce v Londýně, brigády v Londýně


Vyberte následující položku:

Londýn (Práce v Londýně) (anglicky London s výslovností [ˈlʌndən] IPA) je hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska ležící na jihovýchodě země při ústí řeky Temže. Produkuje 20 % HDP Spojeného království [1]a londýnská City je jedno z největších světových obchodních center [2]. Londýn je společně s městy New York a Tokio jedním z nejdůležitějších měst na světě [3]. Pojem Londýn (Práce v Londýně) se používá pro území vymezené jako jeden z anglických regionů – Velký Londýn. (Práce v Londýně)
Obsah [skrýt]
1 Historie (Práce v Londýně)
2 Geografie a podnebí (Práce v Londýně)
3 Obyvatelstvo (Práce v Londýně)
4 Charakteristika (Práce v Londýně)
5 Ekonomika (Práce v Londýně)
6 Správa města (Práce v Londýně)
7 Doprava (Práce v Londýně)
8 Náboženství (Práce v Londýně)
9 Vzdělání(Práce v Londýně)
10 Sport (Práce v Londýně)
11 Turistické atrakce
11.1 Pozoruhodná místa (Práce v Londýně)
11.2 Budovy a monumenty
11.3 Muzea a galerie
11.4 Trhy a obchodní centra
11.5 Parky a zahrady
12 Reference
13 Související články
14 Externí odkazy
15 Literatura
[editovat]HistorieRoyal Albert (Práce v Londýně) Hall
Hlavní článek (Práce v Londýně) o historickém vývoji Londýna – Dějiny Londýna
I když existují jisté známky roztroušených britských osad, první větší obec Londinium zde založili roku 43 Římané. Tato osada byla ale vypálena kolem roku 61 po útoku keltského vojska královny Boudiccy. (Práce v Londýně) Obnovená osada velmi dobře prosperovala a překonala svým významem (Práce v Londýně) Colchester. Ve 2. století, v době největší slávy, zde žilo asi 60 000 obyvatel.
Do 7. století vybudovali (Práce v Londýně) Anglosasové novou osadu nazývanou Lundenwic asi 2 km proti proudu od původního římského města v místech současné Covent Garden. V ústí řeky Fleet zřejmě existoval rybářský a obchodní přístav. Roku 851 na město zaútočili Vikingové, kteří ho dobyli a vypálili. Král Alfréd Veliký později s Vikingy uzavřel mír a přestěhoval město pod ochranu původních římských hradeb. Za vlády dalších anglosaských králů město vzkvétalo jako středisko mezinárodního obchodu a důležité politické centrum. Přesto občasné útoky Vikingů pokračovaly a dosáhly svého vrcholu v roce 1013, kdy Dánský král Canute město dobyl a donutil anglického krále Ethelreda II. k útěku. Eduard III. po svém nástupu na trůn nechal obnovit Westminsterské opatství a Westminsterský palác[4]. (Práce v Londýně)
Po vítězství v bitvě u Hastingsu byl (Práce v Londýně) Vilém Dobyvatel korunován na krále roku 1066 v nově dokončeném (Práce v Londýně) Westminsterském opatství. Vilém přiznal obyvatelům města (Práce v Londýně) zvláštní privilegia, ale nechal na jeho jihovýchodním okraji postavit hrad, který mu umožnil město kontrolovat. Roku 1097 začal Vilém II. stavět v blízkosti opatství Westminster hall, která byla ve středověku královskou rezidencí. Westminster se stal sídlem královského dvora a vlády zatímco City se stala centrem obchodu a byla spravována vlastní institucí Corporation of London. Obě sousedící části města se postupně rozrůstaly a staly se základem moderního centra Londýna a ve 12. století převzaly po Winchesteru roli hlavního města.

Reklamní sdělení
Překladatelská agentura
Překladatel
Překladatel
Překladatelské služby
Překladatelská agentura
Překladatelská agentura
Překladatel
Překladatel
Překladatelské služby
Překladatelská agentura

 Práce v Německu - Práce v zahraničí - Práce v Anglii - Práce v Irsku - Práce v USA - Práce v Kanadě - Práce v Německu - Práce ve Španělsku - Práce v Rakousku - Práce v Belgii - Práce v Itálii - Práce v Irsku - 608 třetí - Práce v Holandsku Centrumdm.cz - Humanresource.cz - zkušenosti- Práce ve Švédsku - Práce v Austrálii - Práce na Novém Zélandu - Práce ve Francii - Práce v Portugalsku - Práce ve Švýcarsku - Práce v Dánsku - Práce ve Finsku - Práce v Norsku - Práce v Japonsku - Práce v Londýně - Práce ve Skotsku - Práce v Rusku - Brigády v Anglii - Brigády v Irsku - Brigády v USA - Brigády v Kanadě - Brigády v Německu - Brigády ve Španělsku - Brigády v Rakousku - Brigády v Belgii - Brigády v Itálii - Brigády v Irsku - Brigády v Holandsku - Brigády ve Švédsku Brigády v zahraničí

Menu


Zpátky na:
Práce v zahraničí