Práce v Portugalsku

Práce v Portugalsku, brigády v Portugalsku


Vyberte následující položku:


Portugalsko (Práce v Portugalsku)
Portugalská republika
República Portuguesa

vlajka
znak
Hymna: A Portuguesa
Geografie

Hlavní město: Lisabon
Rozloha: 92 391 km² (108. na světě)
z toho 0,48 % vodní plochy
Nejvyšší bod: Ponta do Pico (2 351 m n. m.)
Časové pásmo: +0 (Azory: UTC-1)
Obyvatelstvo
Počet obyvatel: 10 708 692 (75. na světě, 2009) (Práce v Portugalsku)
Hustota zalidnění: 114 ob. / km² (87. na světě)
HDI: ▲ 0,900 (vysoký) (33. na světě, 2007)
Jazyk: portugalština
Náboženství katolické 93 % protestantské 3 %
Státní útvar
Státní zřízení parlamentní republika
Vznik 1128 jako hrabství, 1139 jako království(Práce v Portugalsku) (odtržení od Leónského království)
Prezident Aníbal Cavaco Silva
Předseda vlády Pedro Passos Coelho
Měna Euro (EUR)
HDP/obyv. (PPP) 18 465 USD (Práce v Portugalsku) (33. na světě, 2005)
Mezinárodní identifikace
ISO 3166-1 620 PRT PT
MPZ P
Telefonní předvolba +351
Národní TLD .pt
Portugalsko, oficiálně Portugalská republika (portugalsky: República Portuguesa) je evropský stát nacházející se na samém jihozápadním cípu světadílu, v západní části Pyrenejského poloostrova. Jediným jeho pevninským sousedem je Španělsko, (Práce v Portugalsku) západní a jižní břehy země omývají vody Atlantského oceánu. Portugalsku dále náleží souostroví Azory a Madeira.
Obsah [skrýt]
1 Název země
2 Dějiny
2.1 Rané dějiny a vznik Portugalska
2.2 Zámořská expanze a koloniální říše
2.3 Portugalská republika
3 Politika
3.1 Mezinárodní vztahy
3.2 Správní členění
4 Geografie
4.1 Podnebí
4.2 Města
5 Obyvatelstvo
6 Kultura
7 Hospodářství
7.1 Doprava
8 Odkazy
8.1 Reference
8.2 Literatura
8.3 Související články
8.4 Externí odkazy
[editovat]Název země

Název země vzešel z římského označení Portus Cale. Cale bylo označení původní osady v ústí řeky Douro. Toto území získali kolem roku 200 př. n. l. Římané od Kartága v průběhu (Práce v Portugalsku) Druhé punské války. Vizigóti pak ve středověku upravili název území na Portucale, které později dalo vzniknout jménu Portugale čili Portugalsko. V devátém století pojem Portugalsko zahrnoval území cca mezi řekami Minho a Douro. Z názvu Portugalsko bylo jeho zkrácením odvozeno (Práce v Portugalsku) taktéž dnešní jméno města nacházejícího se na místě původní osady Cale, tedy Porta.
[editovat]Dějiny

Hlavní článek: Dějiny Portugalska


Pevnost v Guimarães, (Práce v Portugalsku) symbol portugalské nezávislosti
Na území Portugalska se za posledních 3000 let (Práce v Portugalsku) vystřídalo mnoho civilizací. Féničané, Kelti, Řekové, (Práce v Portugalsku) Kartáginci, Římané i Arabové pozměnili a poznamenali vývoj této části (Práce v Portugalsku) Evropy. Ve 14. a 15. století to byli naopak Portugalci, kteří svými zámořskými objevy změnili tvář celého světa.
[editovat]Rané dějiny a (Práce v Portugalsku) vznik Portugalska
Raní řečtí mořeplavci nazvali toto území Ophiussa (v řečtině Země hadů), neboť místní obyvatelé uctívali hady. Po nich dorazili k břehům Portugalska Féničané – kolem roku 1104 př. n. l. a zanechali rovněž četné stopy na místní kultuře. Po roce 1000 (Práce v Portugalsku) př. n. l. na území vpadli Kelti ze střední Evropy a postupně se smísili s původním obyvatelstvem.
V roce 238 př. n. l. břehy Pyrenejského poloostrova (Práce v Portugalsku) obsadili Kartáginci. O pouhých devatenáct let později však na Pyrenejský poloostrov vstoupili též Římané, kteří za (Práce v Portugalsku) Punských válek (Práce v Portugalsku) Kartágince z poloostrova vytlačili. Území se tak stalo součástí provincie Hispánie, při dalším dělení se většina pozdějšího (Práce v Portugalsku) Portugalska octla v provincii Lusitánie, nazvané podle kmene Lusitánů.
V 5. století vznikla na severozápadě poloostrova (Práce v Portugalsku) Svébská říše, kterou dobyli Vizigóti, o tři století později Arabové. V 11. století vzniklo v průběhu reconquisty Portugalské hrabství; (Práce v Portugalsku) od roku 1139 hrabě Alfons I. Portugalský již vystupuje jako první portugalský král. Tzv. reconquista byla z hlediska historického (Práce v Portugalsku) dlouhodobý vojenský, politický a civilizační proces znovudobytí Pyrenejského poloostrova evropskou civilizací, která postupně (Práce v Portugalsku) rozložila tzv. Córdobský chalífát. Vyvrcholila právě vznikem dvou křesťanských království – Španělska a Portugalska. Za pomoci (Práce v Portugalsku) křižáků z různých evropských zemí dobyl Alfons I. Lisabon v roce 1147;[1] reconquista byla v Portugalsku dovršena roku 1250, zatímco v sousedním Španělsku trvala až roku 1492.

Práce v Německu - Práce v zahraničí - Práce v Anglii - Práce v Irsku - Práce v USA - Práce v Kanadě - Práce v Německu - Práce ve Španělsku - Práce v Rakousku - Práce v Belgii - Práce v Itálii - Práce v Irsku - 608 třetí - Práce v Holandsku Centrumdm.cz - Humanresource.cz - zkušenosti- Práce ve Švédsku - Práce v Austrálii - Práce na Novém Zélandu - Práce ve Francii - Práce v Portugalsku - Práce ve Švýcarsku - Práce v Dánsku - Práce ve Finsku - Práce v Norsku - Práce v Japonsku - Práce v Londýně - Práce ve Skotsku - Práce v Rusku - Brigády v Anglii - Brigády v Irsku - Brigády v USA - Brigády v Kanadě - Brigády v Německu - Brigády ve Španělsku - Brigády v Rakousku - Brigády v Belgii - Brigády v Itálii - Brigády v Irsku - Brigády v Holandsku - Brigády ve Švédsku Brigády v zahraničí

Reklamní sdělení
Překladatelská agentura
Překladatel
Překladatel
Překladatelské služby
Překladatelská agentura
Překladatelská agentura
Překladatel
Překladatel
Překladatelské služby
Překladatelská agentura

Menu


Zpátky na:
Práce v zahraničí